BESZÁMOLÓ
2024.03.09.
Féktelen hangulatú népzenei előadás részesei voltak a gyerekek és anyukáik ezen a klubfoglalkozáson, ami azért is nagyon lényeges, mert a népzene élő előadása konkrét pozitív hatásokat gyakorol a gyerekközönségre, különösen a készségek és az érzelmi fejlődés terén.
A zenei készségek fejlődése kézzel fogható: a népzenei koncertek megismertetik a gyerekeket különféle hangszerekkel és ritmusokkal, ami hozzájárul a zenei érzékük fejlődéséhez. Bizonyított a nyelvi készségek fejlődése, ahogy a népdalok gyakran magukban foglalnak régi kifejezéseket és dialektusokat, amelyek gazdagítják a gyerekek szókincsét és nyelvi kifejezőkészségét. De ugyanígy fejlődik a figyelem és a koncentráció a zenei elemek követése révén.
Célunk volt a projekt során az identitás erősítés, amely első perctől a családból jön, s ez magában foglalja az ilyen előadások révén tovább erődített kulturális tudatosságot is.
A népzene a kultúra fontos része, így a koncertek révén a gyerekek jobban megismerhetik saját nemzeti identitásukat és a hagyományokat. S ehhez szorosan kapcsolódik a szociális készségek fejlődése: a közös élmény megosztása és a közösségi érzés erősítése elősegíti a szociális készségek erősödését, finomodását.